top of page
International Festival Ballet "GULBJU EZERS" Rīgā  29.10.2022 (29. oktobrī) - ARĒNĀ RĪGA / piedāvā „Gulbja ezeru”

International Festival Ballet piedāvās lielāko pasaulē "GULBJU EZERU"

​09. novembrī 2023 - DAUGAVPILS Kultūras Pils
12. novembrī 2023 - ARĒNĀ RĪGA

 

Unikāls uzvedums ir ar to, ka trupa piedāvā visgrandiozāko pasaulē „Gulbja ezeru”.
 
48 dejotājas-gulbji ir pat zināmā veidā rekords.
Parasti baletā „Gulbju ezers” ir paredzēti 18-24 baltie gulbji.

 

“International Festival Ballet”
Mākslinieciskais vadītājs Aleksejs Bogutskis


Joprojām šokā no Krievijas necilvēcīgās agresijas pilnā kara pret Ukrainu un izjūtot tā ietekmi, slavenā "St.Petersburg Festival Ballet" maina savu nosaukumu uz "International Festival Ballet". Pati baleta trupa tagad atrodas Vācijā.

 

Līdz ar nosaukuma maiņu mākslinieki skaidri un nepārprotami pauž savu nostāju. “Festival Ballet” ir starptautisks balets, kas sniedzas pāri valstu robežām un pārstāv sapratni un līdzās pastāvēšanu mākslas, mūzikas un dejas poēzijā. Kopš kara sākuma mākslinieki ir pauduši savu nostāju pret Krievijas agresiju, piedaloties neskaitāmās protesta akcijās pirms un pēc katras uzstāšanās (EuroNews ziņojums). Tādēļ Krievija šobrīd ir drauds arī viņiem. Ir diezgan pašsaprotami, ka trupa, kurā ir arī daudz ukraiņu dejotāju, sevi redz kā miera un cilvēku līdzāspastāvēšanas baletu.

 

Mākslinieciskajā ziņā balets pārstāv Krievijas klasiskā baleta skolu tās tīrākajā formā. Bezkompromisa elegance, kas apvienota ar mūsdienu un 21. gadsimta ietekmēm, proti, augstas klases dejas sniegumu – tas viss ir papildināts ar grezniem kostīmiem un krāšņām dekorācijām.

 

Pētera Čaikovska nemirstīgā baleta klasika ir pazīstama visā pasaulē, un tā nekad nebeidz apburt jebkura vecuma skatītājus. Ikviens zina romantisko "Gulbju ezera" stāstu, kurā ir baltais un melnais gulbis, kas ir kļuvis par klasiskā baleta elegances simbolu augstākajā līmenī.

 

Šis ir augstākā līmeņa balets, kas izceļas ne tikai ar absolūti precīzu dejas tehniku, bet arī ar harmonisku un atturīgu koptēlu un elegantu vieglumu. “International Festival Ballet” apbur ar elpu aizraujošu un reizē perfektu dejas priekšnesumu.

Atsauksmes:
 

***
„Visa vakara garumā International baleta dalībnieku nevainojams izpildījums, vārds „pilnība” bija tas, kas visbiežāk ienāca prātā...”

Daily News, Kanāda
 

***
„Viss izdarīts prasmīgi! Dejas sniedz fantastisku baudas sajūtu. Tās ir profesionālas kompetences un dziļa izteiksmīguma garantija mūsdienu baletā.”
Corriere Della Sera, Itālija
 

***
„Patiešām spīdošas baleta zvaigznes aizraujošā šedevrā!
Le Parisien, „Francija
 

***
„Skaidri izteiktas sižeta līnijas laikā skatītājs saprot, ka tas nav sapnis, bet gan tehniska meistarība…»
Boston Globe, ASV
 

***
Augstais izpildījuma līmenis sagādāja milzīgu baudu, īpaši absolūtā profesionālā meistarība un klasiskā tīrība, kas amerikāņu baletā sastopama ļoti reti.
New York Times, ASV
 

***
Šajā trupā ir jauni, talantīgi dejotāji, kuri pārstāv krievu baleta nākotni. Viņi ir spēcīgi un sportiski, un viņi brīnišķīgi izpilda gan klasiku, gan arī mūsdienu baletu. Šī trupa pierāda savas mākslas apbrīnojamo dziļumu, kas brīžiem pārspēj pat Lielā teātra trupas mākslinieku spējas.
Houston Chronicle, ASV

Logo_artpartner_150611_LV-1-2.png
bottom of page